Vishay/BCcomponents A560J15C0GH5TAA
A560J15C0GH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A560J15C0GH5TAA
Brief Description
CAP CER 56PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A560J15C0GH5TAA.pdf
Availability of A560J15C0GH5TAA
QUANTITY
A560J15C0GH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A560J15C0GH5TAA
Internal Part NumberEIS-A560J15C0GH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A560J15C0GH5TAA
Related LinksA560J15, A560J15C0GH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A560J15C0GH5TAA Details Description
Related parts for A560J15C0GH5TAA
IC VREF SERIES PROG TO99-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 1A SCREW datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
MOUNTING BRACKETS PACK OF 10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 8VC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
C FEDERL TKONTAKT datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS VERT 0.5MM SMD datasheet.pdf