Vishay/BCcomponents A561M15X7RF5UAA
A561M15X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A561M15X7RF5UAA
Brief Description
CAP CER 560PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A561M15X7RF5UAA.pdf
Availability of A561M15X7RF5UAA
QUANTITY
A561M15X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A561M15X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A561M15X7RF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance560pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A561M15X7RF5UAA
Related LinksA561M15, A561M15X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A561M15X7RF5UAA Details Description
Related parts for A561M15X7RF5UAA
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADF7023 datasheet.pdf
RES 87.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf