Vishay/BCcomponents A680K15C0GK5UAA
A680K15C0GK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A680K15C0GK5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A680K15C0GK5UAA.pdf
Availability of A680K15C0GK5UAA
QUANTITY
A680K15C0GK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A680K15C0GK5UAA
Internal Part NumberEIS-A680K15C0GK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A680K15C0GK5UAA
Related LinksA680K15, A680K15C0GK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A680K15C0GK5UAA Details Description
Related parts for A680K15C0GK5UAA
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 6PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 960MA 410 MOHM datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
IC TXRX 16BIT BIDIRECT 48CERPACK datasheet.pdf
TRANS NPN 450V 1.5A TO92 datasheet.pdf