Vishay/BCcomponents A820K15C0GL5TAA
A820K15C0GL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A820K15C0GL5TAA
Brief Description
CAP CER 82PF 500V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A820K15C0GL5TAA.pdf
Availability of A820K15C0GL5TAA
QUANTITY
A820K15C0GL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A820K15C0GL5TAA
Internal Part NumberEIS-A820K15C0GL5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A820K15C0GL5TAA
Related LinksA820K15, A820K15C0GL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A820K15C0GL5TAA Details Description
Related parts for A820K15C0GL5TAA
CAP ALUM 47000UF 25V SCREW datasheet.pdf
IC VIDEO BUFFER AMP TRPL 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT POL-W 8POS datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK MHV datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 14S 3/4-20 datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.27UF RADIAL datasheet.pdf