Vishay/BCcomponents A821K15X7RL5UAA
A821K15X7RL5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A821K15X7RL5UAA
Brief Description
CAP CER 820PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A821K15X7RL5UAA.pdf
Availability of A821K15X7RL5UAA
QUANTITY
A821K15X7RL5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A821K15X7RL5UAA
Internal Part NumberEIS-A821K15X7RL5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A821K15X7RL5UAA
Related LinksA821K15, A821K15X7RL5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A821K15X7RL5UAA Details Description
Related parts for A821K15X7RL5UAA
JUMPER M2.5X10 datasheet.pdf
IC USB 2.0 BRIDGE AT2LP 56VQFN datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 221K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING PIPE BRONZE HD datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 110MA 2.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5A 12V OUT SIP WIRE datasheet.pdf