Vishay/BCcomponents A823M15X7RF5UAA
A823M15X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A823M15X7RF5UAA
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A823M15X7RF5UAA.pdf
Availability of A823M15X7RF5UAA
QUANTITY
A823M15X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A823M15X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A823M15X7RF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.082µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A823M15X7RF5UAA
Related LinksA823M15, A823M15X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A823M15X7RF5UAA Details Description
Related parts for A823M15X7RF5UAA
LED ORANGE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
VARISTOR 35V 100A 2-SMD datasheet.pdf
BATTERY NICAD PACK 4.8V 1500MAH datasheet.pdf
IC COMP OPENDRN 1.6V SNGL 8-MSOP datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 0.51 OHM 5% AXL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
RES 47K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.5V 30A datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf