Amphenol Pcd A8504939S25A
A8504939S25A picture photo
Mfg. Part Number
A8504939S25A
Brief Description
CONN CABLE CLAMP SZ 25 BLACK
Datasheet Download
A8504939S25A.pdf
Availability of A8504939S25A
QUANTITY
A8504939S25A Order Process
Ship out your order
Specifications of A8504939S25A
Internal Part NumberEIS-A8504939S25A
TypeCable Clamp
Cable Opening0.420" ~ 0.850" (10.67mm ~ 21.59mm)
Diameter - Outside1.890" (48.01mm)
Shell Size - Insert25
Thread Size-
Cable Exit90°
MaterialAluminum Alloy
PlatingAnodized
Shielding-
ColorBlack
FeaturesClamp Screws, Self-Locking
Material Flammability Rating-
For Use With/Related ProductsMIL-DTL-38999 Series III, IV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A8504939S25A
Related LinksA85049, A8504939S25A Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
A8504939S25A Details Description
Related parts for A8504939S25A
CAP CER 470PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET RCPT .056-.065 TIN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR TRANS MODULE datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 4.2MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
TG SERIES SHEET 150X150X2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf