TE Connectivity AMP Connectors A9AAT-1006E
A9AAT-1006E picture photo
Mfg. Part Number
A9AAT-1006E
Manufacturer
Product Category
Flat Flex Cables (FFC, FPC)
Brief Description
FLEX CABLE - AFH10T/AE10/AFH10T
Datasheet Download
A9AAT-1006E.pdf
Availability of A9AAT-1006E
QUANTITY
A9AAT-1006E Order Process
Ship out your order
Specifications of A9AAT-1006E
Internal Part NumberEIS-A9AAT-1006E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex Cables (FFC, FPC)
Series-
Contact TerminationSolder Tab to Solder Tab
Length6.0" (152.4mm)
Number of Positions10
Pitch0.050" (1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9AAT-1006E
Related LinksA9AAT, A9AAT-1006E Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9AAT-1006E Details Description
Related parts for A9AAT-1006E
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA TUMD2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
070 MULTILOCK PLUG 8P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 739 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THYRISTOR INV 70A 100V TO-94 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 280MA 400 MOHM datasheet.pdf