| Internal Part Number | EIS-A9BAA-1005F | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cable Assemblies | |
| Family | Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Series | - | |
| Contact Termination | Receptacle to Solder Tab | |
| Length | 5.0" (127.0mm) | |
| Number of Positions | 10 | |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | |