TE Connectivity AMP Connectors A9BAA-1303F
A9BAA-1303F picture photo
Mfg. Part Number
A9BAA-1303F
Manufacturer
Product Category
Flat Flex Cables (FFC, FPC)
Brief Description
FLEX CABLE - AFF13A/AF13/AFE13T
Datasheet Download
A9BAA-1303F.pdf
Availability of A9BAA-1303F
QUANTITY
A9BAA-1303F Order Process
Ship out your order
Specifications of A9BAA-1303F
Internal Part NumberEIS-A9BAA-1303F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex Cables (FFC, FPC)
Series-
Contact TerminationReceptacle to Solder Tab
Length3.0" (76.2mm)
Number of Positions13
Pitch0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9BAA-1303F
Related LinksA9BAA, A9BAA-1303F Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9BAA-1303F Details Description
Related parts for A9BAA-1303F
IC OPAMP SAMPLE HOLD 14SOIC datasheet.pdf
HAND TOOL CRIMP 14-22AWG datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.27A 60 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 9A 26 MOHM TH datasheet.pdf