TE Connectivity AMP Connectors A9BAA-2504E
A9BAA-2504E picture photo
Mfg. Part Number
A9BAA-2504E
Brief Description
FLEX CABLE - AFJ25A/AE25/AFH25T
Datasheet Download
A9BAA-2504E.pdf
Availability of A9BAA-2504E
QUANTITY
A9BAA-2504E Order Process
Ship out your order
Specifications of A9BAA-2504E
Internal Part NumberEIS-A9BAA-2504E
Series-
Contact TerminationReceptacle to Solder Tab
Length4.0" (101.6mm)
Number of Positions25
Pitch0.050" (1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9BAA-2504E
Related LinksA9BAA, A9BAA-2504E Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9BAA-2504E Details Description
Related parts for A9BAA-2504E
CONN SOCKET 40PIN GOLD W/STR REL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 150 OHM 1% 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
IC LATCH QUAD R-S 16-SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/BLK 100' datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Header 72 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 240MA 6.3 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf