TE Connectivity AMP Connectors A9BAA-2504E
A9BAA-2504E picture photo
Mfg. Part Number
A9BAA-2504E
Manufacturer
Product Category
Flat Flex Cables (FFC, FPC)
Brief Description
FLEX CABLE - AFJ25A/AE25/AFH25T
Datasheet Download
A9BAA-2504E.pdf
Availability of A9BAA-2504E
QUANTITY
A9BAA-2504E Order Process
Ship out your order
Specifications of A9BAA-2504E
Internal Part NumberEIS-A9BAA-2504E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex Cables (FFC, FPC)
Series-
Contact TerminationReceptacle to Solder Tab
Length4.0" (101.6mm)
Number of Positions25
Pitch0.050" (1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9BAA-2504E
Related LinksA9BAA, A9BAA-2504E Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9BAA-2504E Details Description
Related parts for A9BAA-2504E
FIXED IND 2.2UH 800MA 60 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 5.23 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 8CFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 30DEG 5MM datasheet.pdf
SQ USB FEED THRO PLAST CHROMIN datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
PMR40 PRE CUT METAL COVER 7.75 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf