| Internal Part Number | EIS-A9CAG-1002F | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cable Assemblies | |
| Family | Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Series | - | |
| Contact Termination | Receptacle with Latch to Solder Tab | |
| Length | 2.0" (50.8mm) | |
| Number of Positions | 10 | |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | A9CAG-1002F | |
| Related Links | A9CAG, A9CAG-1002F Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor | |
 | BK/ATM-2 | FUSE AUTO 2A 32VDC BLADE MINI | datasheet.pdf | |