TE Connectivity AMP Connectors A9CCA-1003E
A9CCA-1003E picture photo
Mfg. Part Number
A9CCA-1003E
Manufacturer
Product Category
Flat Flex Cables (FFC, FPC)
Brief Description
FLEX CABLE - AFK10A/AE10/AFK10A
Datasheet Download
A9CCA-1003E.pdf
Availability of A9CCA-1003E
QUANTITY
A9CCA-1003E Order Process
Ship out your order
Specifications of A9CCA-1003E
Internal Part NumberEIS-A9CCA-1003E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex Cables (FFC, FPC)
Series-
Contact TerminationReceptacle with Latch to Receptacle with Latch
Length3.0" (76.2mm)
Number of Positions10
Pitch0.050" (1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9CCA-1003E
Related LinksA9CCA, A9CCA-1003E Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9CCA-1003E Details Description
Related parts for A9CCA-1003E
IC FLASH 64MBIT 85NS 64EASYBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 64POS 24-22 AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
BOX STEEL BLACK 11.4"L X 15.5"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
26500 3C 3#16 P TH RECP LC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf