TE Connectivity AMP Connectors A9CCA-1804F
A9CCA-1804F picture photo
Mfg. Part Number
A9CCA-1804F
Brief Description
FLEX CABLE - AFG18A/AF18/AFG18A
Datasheet Download
A9CCA-1804F.pdf
Availability of A9CCA-1804F
QUANTITY
A9CCA-1804F Order Process
Ship out your order
Specifications of A9CCA-1804F
Internal Part NumberEIS-A9CCA-1804F
Length4.0" (101.6mm)
Number of Positions18
Pitch0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9CCA-1804F
Related LinksA9CCA, A9CCA-1804F Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9CCA-1804F Details Description
Related parts for A9CCA-1804F
CER RESONATOR 6.00MHZ datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 200V 180MA 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 2-DIP datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
ZFX DC POWER CONNECTOR datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf