| Internal Part Number | EIS-AA-026-12-22-00-00 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Fans, Thermal Management | |
| Family | Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies | |
| Series | PowerCool | |
| Heat Transfer Type | Air to Air | |
| Power - Cooling | 25W | |
| Current | 3.7A | |
| Voltage | 12V | |
| Fan Location | Cold Side / Warm Side | |
| Power - Input | 44W | |
| Operating Temperature | -10°C ~ 39°C | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Dimensions - Overall | 107mm L x 84mm W x 139.5mm H | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | AA-026-12-22-00-00 | |
 | 176376-4 | CONN RCPT FH 100POS .050 VERT | datasheet.pdf | |