| Internal Part Number | EIS-AA-027-12-22-00-00 | |
| Product Training Modules | Thermoelectric Assemblies | |
| Series | Tunnel | |
| Heat Transfer Type | Air to Air | |
| Power - Cooling | 28.5W | |
| Current | 3.1A | |
| Voltage | 12V | |
| Fan Location | Cold Side / Warm Side | |
| Power - Input | 37.2W | |
| Operating Temperature | -10°C ~ 39°C | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Dimensions - Overall | 107mm L x 84mm W x 138.2mm H | |