Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions AA-033-12-22-00-00
AA-033-12-22-00-00 picture photo
Mfg. Part Number
AA-033-12-22-00-00
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 3.7A
Datasheet Download
AA-033-12-22-00-00.pdf
Availability of AA-033-12-22-00-00
QUANTITY
AA-033-12-22-00-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of AA-033-12-22-00-00
Internal Part NumberEIS-AA-033-12-22-00-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesPowerCool
Heat Transfer TypeAir to Air
Power - Cooling32W
Current3.7A
Voltage12V
Fan LocationCold Side / Warm Side
Power - Input44W
Operating Temperature-10°C ~ 48°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall180mm L x 84mm W x 138mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AA-033-12-22-00-00
AA-033-12-22-00-00 Details Description
Related parts for AA-033-12-22-00-00
RES ARRAY 7 RES 20K OHM 8SIP datasheet.pdf
FLOW SENSOR MEMS 10L/MIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23L-6 datasheet.pdf
CABLE BNC MALE W/O BOOT 6" datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 58POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 200 OHM 1W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 6KV R85 datasheet.pdf