TXC CORPORATION AA-12.288MAGV-T
AA-12.288MAGV-T picture photo
Mfg. Part Number
AA-12.288MAGV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
AA-12.288MAGV-T.pdf
Availability of AA-12.288MAGV-T
QUANTITY
AA-12.288MAGV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AA-12.288MAGV-T
Internal Part NumberEIS-AA-12.288MAGV-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AA-12.288MAGV-T
Related LinksAA-12.2, AA-12.288MAGV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AA-12.288MAGV-T Details Description
Related parts for AA-12.288MAGV-T
CABLE FLAT FLEX 30POS 1MM 3" datasheet.pdf
IC LINE INTERFACE SLIC PLCC-28 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 19POS GOLD datasheet.pdf
RES 176K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/20/90F SN OR BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V DO213AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf