Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions AA-150-24-23-00-10
AA-150-24-23-00-10 picture photo
Mfg. Part Number
AA-150-24-23-00-10
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR
Datasheet Download
AA-150-24-23-00-10.pdf
Availability of AA-150-24-23-00-10
QUANTITY
AA-150-24-23-00-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of AA-150-24-23-00-10
Internal Part NumberEIS-AA-150-24-23-00-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesPowerCool
Heat Transfer TypeAir to Air
Power - Cooling-
Current-
Voltage24V
Fan LocationCold Side / Warm Side
Power - Input-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall300mm L x 153mm W x 166.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AA-150-24-23-00-10
AA-150-24-23-00-10 Details Description
Related parts for AA-150-24-23-00-10
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT R/A PCB datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER QUAD 15V 6.4A datasheet.pdf