Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions AA-200-24-44-00-XX
AA-200-24-44-00-XX picture photo
Mfg. Part Number
AA-200-24-44-00-XX
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECTRC ASSY AIR-AIR 11.3A
Datasheet Download
AA-200-24-44-00-XX.pdf
Availability of AA-200-24-44-00-XX
QUANTITY
AA-200-24-44-00-XX Order Process
Ship out your order
Specifications of AA-200-24-44-00-XX
Internal Part NumberEIS-AA-200-24-44-00-XX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermoelectric Assemblies
Featured ProductAir-to-air Assemblies
PowerCool Series – Air-to-Air and Direct-to-Air Assemblies
Laird Outdoor Cooler Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesOutdoor Cooler
Heat Transfer TypeAir to Air
Power - Cooling193W
Current11.3A
Voltage24V
Fan LocationCold Side / Warm Side
Power - Input-
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall400mm L x 180mm W x 178mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AA-200-24-44-00-XX
AA-200-24-44-00-XX Details Description
Related parts for AA-200-24-44-00-XX
LED TRIPLE 1W 5000K WHITE 60DEG datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO218AB datasheet.pdf
TERM BLOCK 11PS SIDE ENT 10.16MM datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 6 OUT 24V datasheet.pdf