TXC CORPORATION AB-12.000MALE-T
AB-12.000MALE-T picture photo
Mfg. Part Number
AB-12.000MALE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
AB-12.000MALE-T.pdf
Availability of AB-12.000MALE-T
QUANTITY
AB-12.000MALE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AB-12.000MALE-T
Internal Part NumberEIS-AB-12.000MALE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±150ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AB-12.000MALE-T
Related LinksAB-12.0, AB-12.000MALE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AB-12.000MALE-T Details Description
Related parts for AB-12.000MALE-T
BOARD EVAL 8BIT 250MSPS 44-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 898K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC LIU/FRAMER T1/E1/J1 2CH 225BG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
2X4 POS MALE VERT 4.5M TAIL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIN-SIGNAL HIGH CURRENT FC 20A C datasheet.pdf
IC PCI SW 32LAND 8PORT 484BGA datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 16 OUT 24V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf