Abracon Corporation AB-9.8304MHZ-B2
AB-9.8304MHZ-B2 picture photo
Mfg. Part Number
AB-9.8304MHZ-B2
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 9.8304MHz 20ppm 18pF 35 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U
Datasheet Download
AB-9.8304MHZ-B2.pdf
Availability of AB-9.8304MHZ-B2
QUANTITY
AB-9.8304MHZ-B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AB-9.8304MHZ-B2
Internal Part NumberEIS-AB-9.8304MHZ-B2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAB-HC49U.stpAB-HC49U.pdf
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAB
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency9.8304MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/U
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.530" (13.46mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AB-9.8304MHZ-B2
Related LinksAB-9.83, AB-9.8304MHZ-B2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AB-9.8304MHZ-B2 Details Description
Related parts for AB-9.8304MHZ-B2
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC DO204AC datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 6POS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 20W D2PAK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 25A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf