Sullins Connector Solutions ABB92DHHN-S330
ABB92DHHN-S330 picture photo
Mfg. Part Number
ABB92DHHN-S330
Brief Description
CONN EDGECARD PCI 184PS .05 3.3V
Datasheet Download
ABB92DHHN-S330.pdf
Availability of ABB92DHHN-S330
QUANTITY
ABB92DHHN-S330 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABB92DHHN-S330
Internal Part NumberEIS-ABB92DHHN-S330
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Card TypePCI 3.3V 64 Bit
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row11; 49; 32
Number of Positions184
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Guide
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABB92DHHN-S330
Related LinksABB92DH, ABB92DHHN-S330 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABB92DHHN-S330 Details Description
Related parts for ABB92DHHN-S330
CABLE 50COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 40A 56LFPAK datasheet.pdf
3G HSPA CM W/ GPS TE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf