Sullins Connector Solutions ABC10DRXS-S734
ABC10DRXS-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ABC10DRXS-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ABC10DRXS-S734.pdf
Availability of ABC10DRXS-S734
QUANTITY
ABC10DRXS-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC10DRXS-S734
Internal Part NumberEIS-ABC10DRXS-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC10DRXS-S734
Related LinksABC10DR, ABC10DRXS-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC10DRXS-S734 Details Description
Related parts for ABC10DRXS-S734
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.1A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A 15WLP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 320MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf