Sullins Connector Solutions ABC12DTBT-S273
ABC12DTBT-S273 picture photo
Mfg. Part Number
ABC12DTBT-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100"
Datasheet Download
ABC12DTBT-S273.pdf
Availability of ABC12DTBT-S273
QUANTITY
ABC12DTBT-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC12DTBT-S273
Internal Part NumberEIS-ABC12DTBT-S273
Number of Positions24
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC12DTBT-S273
Related LinksABC12DT, ABC12DTBT-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC12DTBT-S273 Details Description
Related parts for ABC12DTBT-S273
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 2A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
093 WAFERCON PCB CONN MIXTERM datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 28POS .100" datasheet.pdf
POWER CORD IEC 8' GRAY datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO214AC datasheet.pdf