Sullins Connector Solutions ABC15DREN-S734
ABC15DREN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ABC15DREN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
ABC15DREN-S734.pdf
Availability of ABC15DREN-S734
QUANTITY
ABC15DREN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC15DREN-S734
Internal Part NumberEIS-ABC15DREN-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions30
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC15DREN-S734
Related LinksABC15DR, ABC15DREN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC15DREN-S734 Details Description
Related parts for ABC15DREN-S734
LED SQUARE 14X14 GREEN DIFF 8PIN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 400KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
RES 15.0K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PTC THERMISTOR A 874-A 120-A 10 datasheet.pdf
VARISTOR 459V 8KA DISC 20MM datasheet.pdf