Sullins Connector Solutions ABC15DTKN
ABC15DTKN picture photo
Mfg. Part Number
ABC15DTKN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100"
Datasheet Download
ABC15DTKN.pdf
Availability of ABC15DTKN
QUANTITY
ABC15DTKN Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC15DTKN
Internal Part NumberEIS-ABC15DTKN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC15DTKN
Related LinksABC1, ABC15DTKN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC15DTKN Details Description
Related parts for ABC15DTKN
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 47MH 38MA 168 OHM TH datasheet.pdf
CARD EDGE 130PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
DSUB 15POS PLUG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 68K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
SHRINK SLEEVE YELLOW datasheet.pdf
MX150 ASSY 15 BLD 1X3 DKGY C3 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 12A SO8FL datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE 45D datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
2200UF 25V 12,5X20 datasheet.pdf