Abracon Corporation ABC2-24.000MHZ-4-T
ABC2-24.000MHZ-4-T picture photo
Mfg. Part Number
ABC2-24.000MHZ-4-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABC2-24.000MHZ-4-T.pdf
Availability of ABC2-24.000MHZ-4-T
QUANTITY
ABC2-24.000MHZ-4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC2-24.000MHZ-4-T
Internal Part NumberEIS-ABC2-24.000MHZ-4-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABC2.pdfABC2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABC2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.465" L x 0.220" W (11.80mm x 5.50mm)
Height0.087" (2.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC2-24.000MHZ-4-T
Related LinksABC2-24.0, ABC2-24.000MHZ-4-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABC2-24.000MHZ-4-T Details Description
Related parts for ABC2-24.000MHZ-4-T
IC LINE DVR CMOS QUAD DIF 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LENS OSS REAL DRAGON SQ 6DEG datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
CONN SOCKET 5POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
.5MM JMPR LGT 76 TYPE A 30POS datasheet.pdf