Abracon Corporation ABC2-7.680MHZ-4-T
ABC2-7.680MHZ-4-T picture photo
Mfg. Part Number
ABC2-7.680MHZ-4-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 7.6800MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABC2-7.680MHZ-4-T.pdf
Availability of ABC2-7.680MHZ-4-T
QUANTITY
ABC2-7.680MHZ-4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC2-7.680MHZ-4-T
Internal Part NumberEIS-ABC2-7.680MHZ-4-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABC2.pdfABC2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABC2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency7.68MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.465" L x 0.220" W (11.80mm x 5.50mm)
Height0.087" (2.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC2-7.680MHZ-4-T
Related LinksABC2-7.6, ABC2-7.680MHZ-4-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABC2-7.680MHZ-4-T Details Description
Related parts for ABC2-7.680MHZ-4-T
IC MUX 5BIT 2:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
SUB-MINIATURE SNAP ACTING SWITCH datasheet.pdf
FERRITE CHIP 75 OHM 200MA 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMAJ datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf