Sullins Connector Solutions ABC30DRYI-S93
ABC30DRYI-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ABC30DRYI-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ABC30DRYI-S93.pdf
Availability of ABC30DRYI-S93
QUANTITY
ABC30DRYI-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC30DRYI-S93
Internal Part NumberEIS-ABC30DRYI-S93
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingTray
Number of Positions60
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC30DRYI-S93
Related LinksABC30D, ABC30DRYI-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC30DRYI-S93 Details Description
Related parts for ABC30DRYI-S93
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 820 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO RS485 ADAPT RPSMA 25PK datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 4.35K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 58POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.1V 3-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf