Sullins Connector Solutions ABC30DTKN-S328
ABC30DTKN-S328 picture photo
Mfg. Part Number
ABC30DTKN-S328
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100"
Datasheet Download
ABC30DTKN-S328.pdf
Availability of ABC30DTKN-S328
QUANTITY
ABC30DTKN-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC30DTKN-S328
Internal Part NumberEIS-ABC30DTKN-S328
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingTray
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBrown
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC30DTKN-S328
Related LinksABC30DT, ABC30DTKN-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC30DTKN-S328 Details Description
Related parts for ABC30DTKN-S328
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 6DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 310MA 1.33 OHM datasheet.pdf
MOTOR SYNC AC 0.42W 230V 600RPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 1.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A DDPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf