Sullins Connector Solutions ABC36HEYH
ABC36HEYH picture photo
Mfg. Part Number
ABC36HEYH
Brief Description
CONN EDGE .100 36POS HL LOW P
Datasheet Download
ABC36HEYH.pdf
Availability of ABC36HEYH
QUANTITY
ABC36HEYH Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC36HEYH
Internal Part NumberEIS-ABC36HEYH
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC36HEYH
Related LinksABC3, ABC36HEYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC36HEYH Details Description
Related parts for ABC36HEYH
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT TRIGGER 14-TSSOP datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 470K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
1TS SEALING datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf