Sullins Connector Solutions ABC50DRAI-S93
ABC50DRAI-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ABC50DRAI-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100"
Datasheet Download
ABC50DRAI-S93.pdf
Availability of ABC50DRAI-S93
QUANTITY
ABC50DRAI-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC50DRAI-S93
Internal Part NumberEIS-ABC50DRAI-S93
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC50DRAI-S93
Related LinksABC50D, ABC50DRAI-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC50DRAI-S93 Details Description
Related parts for ABC50DRAI-S93
RES 1.47K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
SHELF FIXED 26X22.8X1.74" BE/GY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
12 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
MODEL 212 TAP SWITCH 20A 150V datasheet.pdf