Sullins Connector Solutions ABC50DRAN-S734
ABC50DRAN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ABC50DRAN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB
Datasheet Download
ABC50DRAN-S734.pdf
Availability of ABC50DRAN-S734
QUANTITY
ABC50DRAN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABC50DRAN-S734
Internal Part NumberEIS-ABC50DRAN-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions100
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABC50DRAN-S734
Related LinksABC50DR, ABC50DRAN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABC50DRAN-S734 Details Description
Related parts for ABC50DRAN-S734
CONTACT BATT AAA/AAAA 12MM SMD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
SWITCH DIP 25MA 4 POS GOLD 24V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LED XNOVA COOL WHITE 6500K 1212 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO35 datasheet.pdf