Abracon Corporation ABL-12.000MHZ-B4Y-T
ABL-12.000MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-12.000MHZ-B4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-12.000MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-12.000MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-12.000MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-12.000MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-12.000MHZ-B4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABL.pdfABL.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-12.000MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-12.00, ABL-12.000MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-12.000MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-12.000MHZ-B4Y-T
CAP TANT 220UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" STR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 1MSPS 4CH 24VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.7A 226 MOHM datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NPO 0201 datasheet.pdf