Abracon Corporation ABL-12.000MHZ-B4Y-T
ABL-12.000MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-12.000MHZ-B4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-12.000MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-12.000MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-12.000MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-12.000MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-12.000MHZ-B4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABL.pdfABL.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-12.000MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-12.00, ABL-12.000MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-12.000MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-12.000MHZ-B4Y-T
IC REG LDO 12V 0.1A 8SO datasheet.pdf
INTERFACE SMART SCREEN OP7100 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
POWER ENT MOD W/O FILTER 2PL GRN datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FSMA SIMPLEX datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 80MA 6.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 147.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf