Abracon Corporation ABL-25.000MHZ-B1U-T
ABL-25.000MHZ-B1U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-25.000MHZ-B1U-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-25.000MHZ-B1U-T.pdf
Availability of ABL-25.000MHZ-B1U-T
QUANTITY
ABL-25.000MHZ-B1U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-25.000MHZ-B1U-T
Internal Part NumberEIS-ABL-25.000MHZ-B1U-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABL.pdfABL.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-25.000MHZ-B1U-T
Related LinksABL-25.00, ABL-25.000MHZ-B1U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-25.000MHZ-B1U-T Details Description
Related parts for ABL-25.000MHZ-B1U-T
D-SUB CABLE MFM25K/MC26M/MFM25K datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR MCP1602 datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 3A SOT223 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL datasheet.pdf
CONN SOCKET 1POS 7.92MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf