Abracon Corporation ABLJO-120.000MHZ
ABLJO-120.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-120.000MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 120.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-120.000MHZ.pdf
Availability of ABLJO-120.000MHZ
QUANTITY
ABLJO-120.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-120.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLJO-120.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLJO
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency120MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-120.000MHZ
Related LinksABLJO-12, ABLJO-120.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-120.000MHZ Details Description
Related parts for ABLJO-120.000MHZ
IC DAC 12BIT QUAD V-OUT 28-DIP datasheet.pdf
IC A/D CONV 8CH 12BIT 28-SSOP datasheet.pdf
CAP MICA 1000PF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.2A 90 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP7T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf