Abracon Corporation ABLJO-125.000MHZ
ABLJO-125.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-125.000MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-125.000MHZ.pdf
Availability of ABLJO-125.000MHZ
QUANTITY
ABLJO-125.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-125.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLJO-125.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLJO
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-125.000MHZ
Related LinksABLJO-12, ABLJO-125.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-125.000MHZ Details Description
Related parts for ABLJO-125.000MHZ
14-PIN TEST CLIP GOLD DIP .30" datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR 256MB 184DIMM datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 157 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 61.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 2.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BRIDGE RECT 1.5A 600V datasheet.pdf