Abracon Corporation ABLJO-150.000MHZ-T2
ABLJO-150.000MHZ-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-150.000MHZ-T2
Brief Description
OSC XO 150.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-150.000MHZ-T2.pdf
Availability of ABLJO-150.000MHZ-T2
QUANTITY
ABLJO-150.000MHZ-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-150.000MHZ-T2
Internal Part NumberEIS-ABLJO-150.000MHZ-T2
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package250
SeriesABLJO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency150MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-150.000MHZ-T2
Related LinksABLJO-150, ABLJO-150.000MHZ-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-150.000MHZ-T2 Details Description
Related parts for ABLJO-150.000MHZ-T2
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 TIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC PGA 8CH R-R I/O 64VQFN datasheet.pdf
SOCKET 25 CONTACTS SINGLE ROW datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf