Abracon Corporation ABLJO-155.520MHZ
ABLJO-155.520MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-155.520MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 155.52MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-155.520MHZ.pdf
Availability of ABLJO-155.520MHZ
QUANTITY
ABLJO-155.520MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-155.520MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLJO-155.520MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLJO
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-155.520MHZ
Related LinksABLJO-15, ABLJO-155.520MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-155.520MHZ Details Description
Related parts for ABLJO-155.520MHZ
IC SHIFT REGISTER 8STAGE 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 156POS DUAL .635MM SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 32V 1A SOT89-3 datasheet.pdf