Abracon Corporation ABLJO-81.920MHZ
ABLJO-81.920MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-81.920MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 81.92MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-81.920MHZ.pdf
Availability of ABLJO-81.920MHZ
QUANTITY
ABLJO-81.920MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-81.920MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLJO-81.920MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLJO
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency81.92MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-81.920MHZ
Related LinksABLJO-8, ABLJO-81.920MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-81.920MHZ Details Description
Related parts for ABLJO-81.920MHZ
IC DRV/REG PCMCIA VPP DUAL16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
VCO 902-928 MHZ REDBOX datasheet.pdf
C/A 62.5125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
IC MUX ANA DUAL 8/4CH 16QFN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 100MA CP datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG GRN 2000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
SL 5.08HC/08/180G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf