Abracon Corporation ABLJO-V-106.250MHZ-T2
ABLJO-V-106.250MHZ-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-V-106.250MHZ-T2
Brief Description
OSC VCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-V-106.250MHZ-T2.pdf
Availability of ABLJO-V-106.250MHZ-T2
QUANTITY
ABLJO-V-106.250MHZ-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-V-106.250MHZ-T2
Internal Part NumberEIS-ABLJO-V-106.250MHZ-T2
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package250
SeriesABLJO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency106.25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±45ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-V-106.250MHZ-T2
Related LinksABLJO-V-10, ABLJO-V-106.250MHZ-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-V-106.250MHZ-T2 Details Description
Related parts for ABLJO-V-106.250MHZ-T2
CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE datasheet.pdf
CABLE D-SUB - AMU15B/AE15G/X datasheet.pdf
Connector Receptacle 92 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 27K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.6GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
THYRISTOR SIBOD 120V 100A DO-15 datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
ETHERNET TO 802.11 ADAPTER datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
UV SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf