Abracon Corporation ABLJO-V-106.250MHZ-T2
ABLJO-V-106.250MHZ-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-V-106.250MHZ-T2
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-V-106.250MHZ-T2.pdf
Availability of ABLJO-V-106.250MHZ-T2
QUANTITY
ABLJO-V-106.250MHZ-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-V-106.250MHZ-T2
Internal Part NumberEIS-ABLJO-V-106.250MHZ-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLJO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency106.25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±45ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-V-106.250MHZ-T2
Related LinksABLJO-V-10, ABLJO-V-106.250MHZ-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-V-106.250MHZ-T2 Details Description
Related parts for ABLJO-V-106.250MHZ-T2
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC INVERT SGL OPEN DRAIN SOT23-5 datasheet.pdf
VARISTOR 73.8V 400A 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10PIN CRIMP datasheet.pdf
1.27 IDC SOCKET 10 POSN datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 29POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 6A SOT-23 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf