Abracon Corporation ABLJO-V-150.000MHZ-T2
ABLJO-V-150.000MHZ-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-V-150.000MHZ-T2
Brief Description
OSC VCXO 150.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-V-150.000MHZ-T2.pdf
Availability of ABLJO-V-150.000MHZ-T2
QUANTITY
ABLJO-V-150.000MHZ-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-V-150.000MHZ-T2
Internal Part NumberEIS-ABLJO-V-150.000MHZ-T2
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package250
SeriesABLJO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency150MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±45ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-V-150.000MHZ-T2
Related LinksABLJO-V-15, ABLJO-V-150.000MHZ-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-V-150.000MHZ-T2 Details Description
Related parts for ABLJO-V-150.000MHZ-T2
CONN EH RCA T/H NICKEL datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 36POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 2W DO204AL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 5-TSOT datasheet.pdf
ASSY RECT 15A 400V FAST REC datasheet.pdf
FUSE BUSS ONE TIME datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
TV 16C 16#16 PIN RECP datasheet.pdf
3300UF 35V 18X35.5 105C RAD datasheet.pdf