Abracon Corporation ABLJO-V-160.000MHZ-T
ABLJO-V-160.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-V-160.000MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 160.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-V-160.000MHZ-T.pdf
Availability of ABLJO-V-160.000MHZ-T
QUANTITY
ABLJO-V-160.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-V-160.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLJO-V-160.000MHZ-T
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package1,000
SeriesABLJO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency160MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±45ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-V-160.000MHZ-T
Related LinksABLJO-V-16, ABLJO-V-160.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-V-160.000MHZ-T Details Description
Related parts for ABLJO-V-160.000MHZ-T
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC SO16 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 6.5NS 100TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
7.90"W X .475" GRAY datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf