Abracon Corporation ABLNO-155.520MHZ
ABLNO-155.520MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLNO-155.520MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 155.52MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLNO-155.520MHZ.pdf
Availability of ABLNO-155.520MHZ
QUANTITY
ABLNO-155.520MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLNO-155.520MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLNO-155.520MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesABLNO Series, Ultra Low Phase Noise Oscillators & Evaluation Board
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLNO.pdfABLNO.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLNO
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±18ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.256" (6.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLNO-155.520MHZ
Related LinksABLNO-15, ABLNO-155.520MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLNO-155.520MHZ Details Description
Related parts for ABLNO-155.520MHZ
RES SMD 3.4KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SGE1510-2-2740A-5000C datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 80POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW SOD80 datasheet.pdf