Abracon Corporation ABLNO-156.250MHZ
ABLNO-156.250MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLNO-156.250MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLNO-156.250MHZ.pdf
Availability of ABLNO-156.250MHZ
QUANTITY
ABLNO-156.250MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLNO-156.250MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLNO-156.250MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesABLNO Series, Ultra Low Phase Noise Oscillators & Evaluation Board
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLNO.pdfABLNO.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLNO
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±18ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.256" (6.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLNO-156.250MHZ
Related LinksABLNO-15, ABLNO-156.250MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLNO-156.250MHZ Details Description
Related parts for ABLNO-156.250MHZ
RES 75 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HANDTOOL CRIMP 2.50/3MM 16-20AWG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 60 I/O 81CSP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf