Abracon Corporation ABLNO-80.000MHZ
ABLNO-80.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ABLNO-80.000MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLNO-80.000MHZ.pdf
Availability of ABLNO-80.000MHZ
QUANTITY
ABLNO-80.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLNO-80.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ABLNO-80.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesABLNO Series, Ultra Low Phase Noise Oscillators & Evaluation Board
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLNO.pdfABLNO.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesABLNO
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±18ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.256" (6.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLNO-80.000MHZ
Related LinksABLNO-8, ABLNO-80.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLNO-80.000MHZ Details Description
Related parts for ABLNO-80.000MHZ
RES CHAS MNT 750 OHM 5% 225W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 80KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN SKT CRIMP 22-28AWG TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf